Střet s vlakem kamion s návěsem rozpůlil! Řidič nerespektoval výstražná znamení!

Polský řidič kamionu vjel na přejezd zrovna ve chvíli, kdy místem projížděl vlak. Jen zázrakem nepřišel při děsivé nehodě nikdo o život.
 Z domova 
12. prosince 2015 04:03 / HZS Moravskoslezského kraje
Ani přes minutu blikající červená výstražná světla nezabránila v pátek polskému řidiči kamionu, aby vjel na železniční přejezd ve Frýdku-Místku! Pár vteřin po najetí na koleje se ozvala ohlušující rána! Do kamionu s návěsem totiž narazil vlak! Při děsivé nehodě se zranil pouze řidič.

Jen vteřiny dělily řidiče kamionu od jisté smrti. Jeho kabinu totiž jen o kousek minul vlak, který následně narazil do návěsu. Ten se prudkým nárazem odpojil, což bylo neskutečné štěstí, protože kabina zůstala stát na místě a vlak ji nevláčel dál.

Ve vlaku v tu chvíli cestovalo zhruba osmdesát cestujících. Žádný z nich se nezranil. „Pětačtyřicetiletý řidič kamionu utrpěl lehké zranění," řekl policejní mluvčí Vlastimil Starzyk. K většímu neštěstí nedošlo i díky tomu, že vlak vyjížděl ze stanice, takže nestačil nabrat příliš velkou rychlost.

Trať byla víc než pět hodin uzavřená. Vlaky musela nahradit autobusová doprava. Škoda je po nehodě předběžně odhadnutá na 750 000 korun.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Hůlka zabodoval! Opět ukázal, že na muzikálová prkna prostě patří

Zprávy

Matěj Stropnický si dává v politice pauzu. Čemu se chce věnovat?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Rachel Weisz zázračně otěhotněla s Jamesem Bondem

2. Evu Perkausovou čeká příští měsíc operace

3. Ilona Csáková hlásí comeback, domácí práce ji ale neminou

4. Vlastina Svátková nechala syny v kině samotné a s kočárem vyrazila na nákupy

5. Těhotná Doležalová vyrazila do nočního klubu