خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Jeptiška všechny doběhla a utekla i s policejním opaskem!

Falešná jeptiška prchá s lupem z divadla
 Z domova 
20. prosince 2014 04:37 / PČR
Scénu jako z komedie zažilo divadlo v centru Prahy. Hrdinou byl zloděj feťák!

V noci na 3. prosince došlo v pražském divadle v Opletalově ulici ke krádeži. Pachatel se 2. prosince po představení schoval uvnitř divadla tak dokonale, že ho neodhalili ani pracovníci, kteří před uzamčením objektu kontrolovali všechny prostory. A pak začal pětatřicetiletý muž „řádit“.

Celé divadlo si prošel, pokochal se jeho interiérem, a pak bral vše, co by mohlo mít alespoň minimální hodnotu. Proto v kufru, který nota bene také ukradl, skončily například parfémy, nebo historický fotoaparát, či imitace policejního opasku. Při tom ho zaujal kostým jeptišky, o kterém usoudil, že by byl nejvhodnějším maskováním při úprku z místa činu. Proto se do tohoto „svatého rouna“ oblékl, a začal přemýšlet, jak se z uzamčeného divadla dostane. Byť oblečen jako jeptiška, dostal během chvíle „ďábelský“ plán, který okamžitě realizoval.

V momentě aktivoval poplachové požární zařízení a čekal, až na tento alarm někdo zareaguje. A čekat nemusel dlouho. Během chvilky se do divadla dostavili kompetentní zaměstnanci, kteří, aniž by to tušili, otevřeli nenechavci ústupovou cestu. Ten, jakmile byl vzduch čistý, vzal nohy na ramena a z místa krádeže utekl. Událost začali okamžitě prošetřovat kriminalisté sedmého oddělení prvního policejního obvodu. Ti po vyhodnocení záběrů kamerového systému přesně věděli, kdo je pachatelem. Jedná se totiž o muže s poměrně pestrou trestní minulostí, především majetkového charakteru. Jelikož se ale jedná o člověka, který je konzumentem omamných a psychotropních látek, bylo velice složité ho dohledat.

Tyto osoby jsou totiž velice často takzvaně na pohybu, což v praxi znamená, že ani ony mnohdy nevědí, kde budou za několik následujících hodin. Nicméně i tak se pětatřicetiletého muže podařilo 17. prosince vypátrat a zadržet. Vyšetřovatel ho následně obvinil z trestných činů krádež a poškozování cizí věci. Za tyto delikty mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Z trestného činu poškození cizí věci je česky hovořící muž obviněn proto, že v divadle stihl před svým útěkem vystříkat hasicí přístroj, čímž se snažil znehodnotit veškeré stopy. Tím způsobil škodu dosahující několik desítek tisíc korun.

Prošetřování ale pokračuje i po sdělení obvinění. Kriminalisté prověřují, zda se pětatřicetiletý muž nedopustil podobného jednání ještě v dalších jiných případech. Pokud má kdokoliv z občanů informace k případné protiprávní činnosti tohoto muže, nechť nám je předá prostřednictvím linky tísňového volání 158.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Už neví, co by ukázala? Slováková fanouškům předvedla, co dělá s novým partnerem ve vaně!

Zprávy

Čunek rozhodl: Změna plánu!

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Olga Lounová zahájila svůj koncert v závodním autě

2. Když 3v1 tančí

3. Monika Bagárová neunesla vyhazov ze Stardance

4. Tereza Pergnerová si léto neužila

5. Takhle se proměnil Jan Cina v Salvatora Daliho