Jak účinně zabezpečit svoji osobní ochranu?

Zabezpečení pro osobní ochranu je stále aktuálnější
 Z domova 
24. listopadu 2015 13:02 / shutterstock
Při pronásledování zločinců se dá využít různá technika. Výhodou mohou být třeba i dálkově ovládané modely aut či letadel, které se pohybují v místech, kam se člověk nemůže dostat a například tam mapují terén. Podobné věci je možné využít třeba i v policejní praxi na snímání okolí osoby, předmětu či budovy apod. Známé jsou malá bezpilotní letadla zvaná drony, ale nemusí to být jenom ony.

MODELY POMÁHAJÍ KRIMINALISTŮM

Vrtulníky na dálkové ovládání také nemusí být jenom pouhou hračkou. Schopnosti těchto modelů jsou využitelné i v kriminalistické práci. Jaké mají vlastnosti? • Jsou vybavené inteligentním systémem dálkového ovládání. Disponují i joystickem pro stabilizaci otáčení kolem vlastní osy. • Umožňují jednoduché manévrování ve všech směrech, tedy dopředu, dozadu, vpravo, vlevo, dokážou stoupat i klesat a zvládnou i rotaci o 360 °C. • Dosah dálkového ovládání je 20 metrů. • Pro večerní a noční létání slouží k osvětlení dioda.

ZBRANĚ PRO OSOBNÍ OCHRANU

Bezpečnost je v současnosti v ohrožení. Stoupající zločinnost zejména v některých lokalitách je velmi nepříjemným jevem. Spousta lidí se kvůli tomu cítí ohrožena. Proto chodí třeba na střelnici, zažádá o zbrojní pas a spolehlivé zbraně pro svoji osobní ochranu. Zájemci mohou vybírat z různých typů zbraní, například palných, plynových či mechanických nebo expanzních.

NOČNÍ VIDĚNÍ PRO OCHRANU MAJETKU

Nedílnou součástí segmentu zbraní jsou i přístroje určené pro noční vidění. Největší využití nacházejí ve vojenství, ale v soukromém sektoru mají uplatnění například při ochraně majetku, na lovu zvěře, v letectví či jachtingu navigaci na vodních plochách. Nepostradatelné pro poslední kategorii může být především vodotěsné noční vidění . Dokáže přeměnit tmu na prostředí, ve kterém se člověk může bez potíží pohybovat, a přitom sám není viděn.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tenhle český herec drží hladovku, aby porazil rakovinu! Podaří se mu to?

Zprávy

Současná politika? Estébáci a komunista na Hradě, tvrdí Miroslava Němcová

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Ed Sheeran vystoupí v prosinci v Rakousku! Na koncert se ale nedostanete...

2. Svět má zase novou královnu krásy, pochází z Indie!

3. Elizabeth Hurley zveřejnila fotky v průsvitné tunice!

4. Další hvězdný rozchod! Jennifer Hudson opustila snoubence

5. Nemocná Mariah Carey ruší koncerty!