Lezkyně se zřítila z patnáctimetrové skály do hluboké propasti! Vrtulník ji nemohl zachránit kvůli silnému větru!

Těžce zraněnou lezkyni zachraňovali členové horské služby v Jizerských horách. Práci jim komplikoval silný vítr a těžko přístupný terén.
 Z domova 
03. listopadu 2015 17:11 / Facebook
Záchrana mladé lezkyně se v Jizerských horách změnila v drama! Po pádu z patnáctimetrové výšky zůstala nehybně ležet v těžko přístupném terénu a čekala na pomoc, která však stále nepřicházela! S mladou ženou si příroda škaredě pohrála, protože kvůli silnému se k ní nemohli záchranáři z vrtulníku spustit!

Ke zraněné lezkyni se proto vydali členové horské služby po zemi. Minuty ubíhaly a mladé dívce docházely síly. Na poslední chvíli ji záchranáři objevili v zuboženém stavu. Těžce zraněnou ženu ošetřili, zafixovali a přes obtížně schůdný skalnatý svah ji transportovali na nosítkách půl kilometru k cestě, na které už čekala sanitka.

Vůz odvezl lezkyni k přistavenému vrtulníku, který ji okamžitě transportoval do nemocnice v Liberci. Lékaři ženu z nemocnice jen tak nepustí. Zatím není jasné, zda se k lezení vůbec někdy vrátí. Má před sebou dlouhou cestu, čeká ji totiž náročná rehabilitace.

Náčelník Horské služby Jizerské hory René Mašín ví, že oblast Jizerských hor je velmi náročná. „Při nepozornosti jsou skalní terény velmi nebezpečné. Na místě je proto vždy a za každého počasí maximální opatrnost a nutnost dbát všech zásad bezpečného lezení,“ varoval Mašín.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Eva Longoria se dočkala: Ve 43 letech se stala poprvé mámou!

Zprávy

Začíná velká dopravně bezpečnostní akce. Policisté vyrážejí na silnice

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Ornella Štiková, kterou její máma nazvala "hnusou holkou", si nervy uklidňuje ve fastfoodu

2. Martin Zounar vzal dceru mezi dinosaury

3. Tenistka Plíšková dostala luxusní Mercedes, neumí ho ale řídit

4. Adam Mišík to v ringu nandal Vladimíru Polívkovi

5. Herečka z Přístavu Býmová odhalila, co nosí v kabelce i jaké procedury podstupuje pro svůj dokonalý...