Syřané dostali u nás azyl a volno užívali k pěstování trávy ve velkém!

Tak takhle vypadala pěstírna, kterou policisté objevili
 Z domova 
12. prosince 2014 09:50 / PČR

S pohostinností Česka si hlavu nelámali. Arabové dostali u nás azyl, sociální dávky a s českým kumpánem vybudovali velkou pěstírnu marihuany!

Královéhradečtí kriminalisté tento týden obvinili čtyři osoby z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Jedná se o 31letého Čecha a tři muže ze Sýrie ve věku 33, 40 a 50 let.

Skupinu mužů sledovali několik měsíců policisté ÚOOZ. K realizaci přibrali kriminalisty krajského ředitelství Královéhradeckého kraje, kterým případ předali k dořešení.

Při domovní prohlídce policisté objevili 1020 rostlin 80 cm vysokých, z kterých by mohlo být minimálně 30 kg sušiny v hodnotě asi 3 miliony korun. Skupina mužů měla v úmyslu sušinu vyvážet do západní Evropy a plánovali si nejen návrat vložených investic 1.250.000 korun, ale následně i velké zisky.

Policie jim však úmysl překazila těsně před první sklizní. Jednalo se o dvě speciální odrůdy marihuany s vysokým obsahem THC. Podle kriminalistů bylo technické zařízení na vysoké úrovni. V letošním roce se jedná o největší objevenou pěstírnu v Královéhradeckém kraji.

Obvinění začali společně v létě 2014 budovat pěstírnu konopí v rodinném domě v Trutnově, který si k tomuto účelu pronajal obviněný Čech. Cizinec, který v ČR žije více než 10 let, figuroval hlavně jako tlumočník. Finanční prostředky na zařízení pěstírny sháněl jeden z cizinců od rodinných příslušníků po celém světě. Na chodu pěstírny se podíleli společně.

Dva cizinci mají v České republice udělenu mezinárodní ochranu a pobírají sociální dávky.

Soudce na tři obviněné cizince uvalil vazbu. Čech bude stíhán na svobodě. Všem obviněným v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody od osmi do dvanácti let.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Omládly během hodiny! Bendová, Krainová a Svoboda podstoupily exluzivní kúru

Zprávy

Citelně rostou ceny potravin. Brambory za jediný měsíc zdražily o dvacet procent

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Misska Šteflíčková stála frontu na mobil

2. Tamara Klusová promluvila o nevěře svého manžela

3. Monika Absolonová je dvojnásobnou maminkou

4. Janek Ledecký se pochlubil talentovaným synem Jonášem

5. Popelka Nikola Ďuričová prozradila, s kým je už dlouhé roky zadaná