I Česko má své kanibaly! Hojer pojídal ženské genitálie s hořčicí, Kulík si zase opekl vnitřnosti dvou chlapců!

Mezi nejznámější české kanibaly patří Ladislav Hojer, zabil pět žen a jedné oběti uřízl prsa a genitálie, které pak snědl s hořčicí a křenem.
 Historie 
25. srpna 2015 10:18 / Policie ČR
I Česko má své Hannibaly Lectery, nad zrůdností českých kanibalů se tají dech! Některé se podařilo odhalit a usvědčit, jiní ale zatím spravedlnosti unikají.

Mezi zřejmě nejznámější usvědčené české kanibaly patří sadistický vrah Ladislav Hojer. V letech 1978 až 1981 zabil pět žen. Nejděsivější vraždu spáchal na osmnáctileté Ivaně Mátlové. Poslední lednový den roku 1981 se v Brně vracela z plesu zoologické zahrady. Hojer ji nejprve znásilnil a pak ji doslova pár metrů od bytu jejích rodičů zavraždil. Po uškrcení jí zasadil na 40 ran nožem a odřezal prsa a genitálie. Ty si odvezl domů a asi po týdnu si ostatky uvařil v osolené vodě. Jedl je s hořčicí a křenem. Prý mu to ale moc nechutnalo, takže snědl jen část a zbytek spláchl do záchodu. Dnes by Hojerovi bylo 57 let, v létě roku 1986 byl ale popraven.

Ještě dříve ale Českem otřásl jiný případ kanibalismu. Stál za ním dělník z cukrovaru, v dětství i dospělosti sexuálně zneužívaný vlastním otcem, Josef Kulík. V červenci roku 1963 brutálně zavraždil dva malé chlapce (6 a 9 let) v odstaveném železničním vagonu v Rosicích nad Labem. Nejprve zamordoval staršího z hochů, a to pomocí nože a sekery. Podle některých zdrojů v tu chvíli mladšímu chlapci zbělely hrůzou vlasy. Poté napadl Kulík i jeho. Z těl dětí vybral zrůdný vrah některé vnitřnosti a poté nad nimi masturboval. Ledviny, slezinu a srdce zabalil do kapesníku a vyšel ven, kde pomocí starých pohřebních věnců rozdělal oheň. Vnitřnosti nabodl na nabroušený klacek, opekl je a snědl. Poté z místa utekl. K jeho dopadení pomohla náhoda. Přejel ho totiž traktor a zranění si vyžádala pomoc lékaře. V nemocnici ho pak policisté zatkli. Dne 7. února 1964 byl v pankrácké věznici popraven.

Chuť lidského masa okusil i český voják a později loupežník a vrah Martin Roháč. Pocházel z Velké Bíteše a se svou loupežnickou skupinou zavraždil v letech 1568 až 1571 celkem 59 lidí. Postupem času se skupina rozpadla a s Roháčem zůstali jen Mikuláš Miča z Předklášteří u Tišnova a Jan Čech. Jejich krutost byla nebývalá. Například u Mělníka, za Čáslaví a u Chrudimi zavraždili tři těhotné ženy, vyřezali z nich čtyři plody a nenarozeným dětem vyňali srdce, plíce a játra, která uvařili a snědli. Věřili, že jim to dodá odvahu a budou moci déle loupit a vraždit. Roháč nakonec zemřel rukou kata 17. února 1571. Předtím ale údajně podstoupil děsivé mučení.

Na území Česka se kanibalismu dopustil i osmadvacetiletý Němec Ralf Huse, který se vydal s manželkou za prostitutkami na Karlovarsko. Během cesty se seznámil s cikánskou rodinou. Jedenáctiletou Romku pak v karavanu ubil a po smrti jí uřízl z předloktí asi 12 centimetrů dlouhý pásek masa, který snědl. Z ruky oběti pak ještě sál krev. Zmrzačené tělo dívky nakonec odhodil do rybníka na okraji Plzně. Dne 10. srpna 1995 byl Ralf Huse v Halle odsouzen k deseti letům a dvěma měsícům kriminálu s následnou ochrannou léčbou v ústavu.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Tesco nabízelo kapustu nadupanou zákeřnými pesticidy

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

2. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

3. Česká Barbie daruje auto

4. Petra Černocká si vyšla s manželem i exmanželem

5. Petr Vágner má po nehodě na motorce potíže se zády, přesto dál provozuje extrémní sporty