Zlodějský gang tvořily těhotné ženy! Ke kapesním krádežím používaly eskalátory.

Organizovaný gang zlodějů využívá ke krádežím netradiční pomůcku - eskalátory.
 Z domova 
10. července 2015 16:24 / Wikimedia Commons / Patrik Paprika
Policistům se podařilo dopadnout část zlodějského gangu, který okrádal lidi na Hlavním nádraží v Praze. Tvořily ho z velké části těhotné ženy a ke kapesním krádežím využívali zloději hodně neobvyklou pomůcku - pojízdné schody!

Skupinu kapsářů tvoří nejméně sedm lidí, zřejmě jde o pět žen a dva muže. Policii se podařilo zadržet přímo při činu trojici žen, všechny byly těhotné a jedné bylo přitom jen 17 let. Právě této zlodějce se ale podařilo utéct z nemocnice, kam byla kvůli rizikovému těhotenství převezena. Ostatním členové zmizeli před policisty hned na vlakovém nádraží.

Lidé by si tak na Hlavním nádraží v Praze, ale i jiných místech vybavených eskalátory, měli dát velký pozor. Kapsáři totiž využívají velmi novátorský fígl! "Několik členů se vždy na eskalátorech natlačí na vytypované poškozené a další člen schody zastaví pomocí nouzového tlačítka. Pachatelé pak využijí cuknutí při zastavení eskalátorů a z kapes či zavazadel kradou poškozeným osobní věci," popsala netradiční taktiku policejní mluvčí Iveta Martínková.

Zadržené ženy jsou cizinky, pocházejí z Chorvatska a Bosny a Hercegoviny. Kriminalisté ze zkušeností vědí, že se celá skupina pohybuje pohromadě a je ubytovaná v různých hotelech po celé metropoli.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřela filmová a divadelní legenda Gabriela Vránová

Zprávy

Konec plánu na vládnutí ČSSD s ANO?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Eva Longoria přišla těsně před porodem o milovanou bytost

2. Lucie Hadašová kvůli manželovi letos na dovolenou nepojede

3. Markéta Plánková a Filip Blažek pracují na novém komediálním seriálu

4. Přítelkyně Michala Kavalčíka má už po termínu, přesto pořád chodí na večírky

5. Kateřina Klausová je nová Popelka