Matka rodila uprostřed lesa, holčičku oživovali záchranáři

Matku s novorozencem museli záchranáři přenášet nebezpečným terénem
 Děti v nesnázích 
06. prosince 2014 11:12 / ZS ASČR
Žena si zvolila život v chatě uprostřed sázavských lesů nedaleko řeky, když ji v minulých dnech náhle postihly porodní bolesti a začala rodit.

I když se místo nachází nedaleko Prahy, akce záchranářů připomínala zásah v nepřístupné buši. Žena ale mezitím již porodila holčičku, u které ale měla proběhnout krátkodobá neodkladná resuscitace a na místě se nacházel i přítel rodící ženy a otec dítěte.

Taktéž na místo události vyjela i jednotka HZS z Jílového u Prahy se člunem, kterým se ale nebylo možné k pacientce i s lékařem dostat pro nízký stav vody v řece Sázavě. Proto jediná přístupová komunikace vedla lesním terénem po stezce, do vzdálenosti 3 km od sjízdné komunikace, do strmého svahu k chatě, kde se nacházela pacientka s čerstvě narozenou holčičkou. Dalším komplikujícím faktorem tohoto výjezdu byla kromě vzdálenosti a terénu i tma a ranní mlhy.

Na místo zásahu dorazila, jako první posádka RZP z Davle. Ihned provedla ošetření novorozence i matky, u které bylo nutné hradit krevní ztráty infuzemi, a následně ještě matku i holčičku vyšetřil lékař.Poté byly matka i novorozená holčička transportovány za pomocí jednotky HZS ze stanice Jílové u Prahy po stezce zpět do Pikovic k sanitě a v doprovodu lékaře následně transportovány na porodní sál do FTN v Praze – Krči, kam byl předány ve stabilizovaném stavu.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Hůlka zabodoval! Opět ukázal, že na muzikálová prkna prostě patří

Zprávy

Placená křesla pro SPD v ohrožení? Ve sněmovně se chystají změny

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. To je vrchol. Česká Barbie Myslivcová bude vařit

2. Kristýně Frejové zachránila život dcera Ráchel

3. Monika Leová nasadila neviditelná rovnátka

4. Takhle dnes vypadá hvězda Rodinných pout Tomáš Krejčíř

5. Jiří Langmajer si po autonehodě vyrazil na luxusní snídani