خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Matka rodila uprostřed lesa, holčičku oživovali záchranáři

Matku s novorozencem museli záchranáři přenášet nebezpečným terénem
 Děti v nesnázích 
06. prosince 2014 11:12 / ZS ASČR
Žena si zvolila život v chatě uprostřed sázavských lesů nedaleko řeky, když ji v minulých dnech náhle postihly porodní bolesti a začala rodit.

I když se místo nachází nedaleko Prahy, akce záchranářů připomínala zásah v nepřístupné buši. Žena ale mezitím již porodila holčičku, u které ale měla proběhnout krátkodobá neodkladná resuscitace a na místě se nacházel i přítel rodící ženy a otec dítěte.

Taktéž na místo události vyjela i jednotka HZS z Jílového u Prahy se člunem, kterým se ale nebylo možné k pacientce i s lékařem dostat pro nízký stav vody v řece Sázavě. Proto jediná přístupová komunikace vedla lesním terénem po stezce, do vzdálenosti 3 km od sjízdné komunikace, do strmého svahu k chatě, kde se nacházela pacientka s čerstvě narozenou holčičkou. Dalším komplikujícím faktorem tohoto výjezdu byla kromě vzdálenosti a terénu i tma a ranní mlhy.

Na místo zásahu dorazila, jako první posádka RZP z Davle. Ihned provedla ošetření novorozence i matky, u které bylo nutné hradit krevní ztráty infuzemi, a následně ještě matku i holčičku vyšetřil lékař.Poté byly matka i novorozená holčička transportovány za pomocí jednotky HZS ze stanice Jílové u Prahy po stezce zpět do Pikovic k sanitě a v doprovodu lékaře následně transportovány na porodní sál do FTN v Praze – Krči, kam byl předány ve stabilizovaném stavu.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Všechno, co byste měli vědět o zdražování elektřiny a plynu

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Takhle se proměnil Jan Cina v Salvatora Daliho

2. Misska z děcáku vyfoukla kolegyni kšeft

3. Hvězda z Lásky nebeské rozsvítí vánoční výzdobu v Praze

4. Kristýna Leichtová se pochlubila dcerkou

5. Míša Maurerová se už chystá na porod